This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Кімнати для дітей в Україні. Чому стерильність і дезінфекція в них так важлива?

Проблема

Ну у якого батька при погляді на поверхню лабіринтів, батутів іграшок в дитячих центрах, інших речей в місцях загального користування, з якими контактує дитина, не виникає підозрілої думки про їх чистоті і наявності маси мікробів.

Відвідування таких місць практично неминуче для багатьох дітлахів, адже це дуже подобається дітям і залучає батьків. Але на яскравих і барвистих іграшках (пластикових або плюшевих) легко осідають різні віруси і мікроби, які потім швидко передаються контактним або повітряно-крапельним шляхом. Досить хворій дитині витерти ніс або чхнути, прикрившись долонею, а потім схопити лялечку або тваринку, щоб були забезпечені неприємності іншим.

Віруси осідають на поверхнях і можуть зберігатися деякий час.

Так як в законодавстві поняття «дитяча ігрова кімната» не існує, немає і правил, за якими вона повинна працювати, зокрема, конкретних санітарних норм. Різні власники приймають для себе різні підходи, хтось керується правилами для суміжних сфер, хтось приймає свої, а хтось в принципі, не вважає за необхідне приділяти цьому питанню увагу.

Миють іграшки в таких місцях рідко, — як правило, рідше, ніж раз на місяць — тому вони можуть бути джерелом різних хвороб. Так, нерегулярна або неякісне прибирання миє призвести до таких наслідків.

По-перше, найчастіше діти приходять в ігрову кімнату з вулиці і малоймовірно, що перед відвідуванням вони цілеспрямовано миють руки. Немиті ж руки чреваті різними патологіями, причому досить серйозними: гепатитами, глистами та іншими паразитами. Зараження відбувається досить швидко, а головне — непомітно. Велика ймовірність також принести додому вошей, тому що дітлахи часто в таких ігрових кімнатах возяться в купі. Для зараження вошами досить просто переплестися волоссям з тим, у кого вони є.

По-друге, відіграє важливу роль тип приміщення, якщо воно замкнуте, то все інфекції будуть швидше розмножуватися і поширюватися. Небезпечним може бути і кондиціонер в даному випадку. Все інфекції, бактерії і віруси піднімаються повітрям наверх, потрапляють в кондиціонер, де середовище волога і тепла, що може бути кращою умовою для розмноження бактерій. Вони починають множитися в геометричній прогресії і з тим же потоком повітря розсіюватися по всьому приміщенню.

За інформацією вчених з університету Північної Джорджії, в ігрових басейнах c кульками може перебувати більше 30 видів небезпечних бактерій. В процесі експерименту, з шести басейнів дістали близько 10 куль і відправили в лабораторію. Всього було виявлено 31 вид мікроорганізмів. Лабораторний аналіз виявив наявність восьми умовно-патогенних бактерій, наприклад, Enterococcus faecalis, які можуть стати причиною інфекції сечовивідних шляхів. Решта викликають пневмонію, менінгіт, сепсис, шкірні захворювання. При цьому, для дитини з саднами або в принципі слабким імунітетом, ризик зараження підвищується.

Дослідники перевірили, як довго віруси можуть перебувати на поверхні звичайної пластмасової іграшки. Виявилося, що при 60% вологості повітря вірус грипу живе на іграшці 24 години, при 40% вологості — 10 годин. Таким чином, джерелом інфекції може бути не тільки хвора людина, а й іграшка.

Примітним став і той факт, що в США немає національного стандарту, що зобов’язує проводити дезінфекцію не тільки в таких басейнах з кульками в торгових центрах, куди батьки можуть віддати дітей на пару годин, але і для центрів терапії, які працюють з дітьми з обмеженими можливостями. А адже в Америці басейни з кульками і інші подібні розваги для дітей стали популярні в вісімдесятих. В Україні ж вони повсюдно стали відкриватися в останнє 10 років в торгових центрах.

З урахуванням того, що відповідно до СанПин в дошкільних установах, лікарських кабінетах в дитячих поліклініках, дитячих ігрових зонах і інших місцях, де діти користуються загальними іграшками, треба проводити регулярну дезінфекцію іграшок, мінімум раз на кілька днів пластмасові іграшки треба мити в звичайному мильному або содовому розчині, або розчині дезінфікуючого засобу (в період епідемій — щодня), а відкриття і закриття таких дитячих кімнат можна збігається з часом роботи торгових центрів, можна зробити висновок про вкрай рідкісний проведенні таких дезінфікуючих заходів або повному їх відсутності з дня відкриття.  

Що робити?

По-перше, клієнту

В першу чергу, не панікувати і не приймати кардинальних рішень обходити всі ігрові кімнати стороною, тому як для дитини — це радість і комунікація, а для батьків можливість зайнятися справами або відпочити кілька годин. Але при цьому потрібно подбати про попередження можливих неприємних наслідків.

Миття рук до і після відвідин майданчики — обов’язково і мова йде про повноцінний ретельного миття рук з милом, а вологими серветками з антибактеріальним ефектом, ось чому важливо наявність санвузла в безпосередній близькості з такою кімнатою. Якщо Ви плануєте перекус для Вашої дитини в проміжку між іграми, теж потрібна ретельна гігієна рук.

Додатково варто подбати про носових ходах, які можна промити за допомогою сольового розчину або перед відвідуванням кімнати змастити малюкові носик жирним кремом: він не дасть вірусам можливості зачепитися за слизову носа.

Що відносно зачіски, особливо у дівчаток, то тут варто подбати про зачіску, ретельно забрати волосся в хвіст або по можливості — в косу.

По-друге, власнику 

Коли батьки приводять своїх дітей до закладів типу дитячої кімнати, центру, міні-саду або саду повного дня, батьки мають право розраховувати на повну безпеку малюка, і що все в цих закладах і приміщеннях цьому відповідає: спеціальні меблі, своєчасна обробка іграшок дотримання вимог санітарних інструкцій.

Працівники організацій, діяльність яких пов’язана з вихованням і навчанням дітей, повинні мати особисті медичні книжки, в яких повинні бути відомості про результати щорічного медичного огляду, профілактичні щеплення та гігієнічному навчанні.

За станом поверхонь і іграшок необхідно стежити щодня і по кілька разів на день, бо вони можуть стати переносником інфекцій або причиною захворювань, тому як саме з іграшкою у малюків самий тісний і тривалий контакт серед всіх речей.

Зберігання іграшок потрібно забезпечити в спеціально відведених шафках і на певних для кожного типу іграшок місцях. Миття іграшок згідно СанПин України по влаштуванню і утриманню дитячих дошкільних установ, необхідно виробляти щодня після відходу дітей.

Обробка іграшок потрібно і для новопридбаних. Перш, ніж розташувати нові іграшки на полицях або дати їх вихованцям, їх потрібно вимити в перебігу 15 хвилин з милом в проточній воді, після чого обполоснути чистою водою і висушити (якщо іграшки підлягають вологій обробці).

Щоденне миття іграшок здійснюється в мильному або содовому розчині (головне, щоб миючий засіб було безпечно для дитячого здоров’я), після цього іграшки висушуються.

Якщо в процесі миття з іграшок змивається або відходить фарба – такими іграшками взагалі не можна користуватися.

Чистити м’які іграшки потрібно більш ретельно тому як вони накопичують в собі пил і швидше забруднюються. Як правило, при обробці таких іграшок керуються рекомендацією виробника. Їх періодично потрібно вибивати і пилососити прати і обов’язково просушувати на сонці. Прання допустима ручна (з використанням губки і мильної води) і машинна (якщо це допускає виробник).

СанПіН рекомендують використовувати м’які іграшки тільки в якості дидактичного матеріалу. Лялькова одяг теж підлягає прання і прасування, але в міру забруднення.

Ті поверхні, які безпосередньо призначаються для дотику з губами (наприклад, у музичних інструментів), повинні бути виконані їх матеріалів, які можна дезінфікувати.

Оставить комментарий

Лічильник відвідувань
Создание сайтов