This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Про покоління Z

Трішки історії

Виділення поколінь і їх найменувань вперше було наведено в Теорії поколінь, розробленої Вільямом Штраусом і Нілом Хау в 1991 році, ідея теорії був в тому, що люди певної вікової групи, як правило, поділяють особливий набір переконань, відносин, цінностей і моделей поведінки, так як вони росли в однакових історичних умовах.

Відмінною характеристикою у взаєминах поколінь є конфлікт, тому що життя одного покоління викликає в кращому разі подив, а то і неприйняття в іншого, всі ми знаємо про вічний конфлікт «батьків та дітей». Люди покоління X і Y вже стикалися з різницею в сприйнятті навколишнього світу їх попередниками — «Бебі-бумерами», тепер необхідно усвідомлювати, що покоління Z — дітей, народжених після 1997 року, кардинально інші. У них інші потреби, інше ставлення до соціуму, до кар’єри і до майбутнього світу в цілому.

Дітям будь-якого покоління від їх попередників часто доводиться чути: «А ось у наш час …», але ж не можна порівнювати їх з собою. Те, що покоління, навіть в межах  десятиліття, один від одного відрізняються, — це нормально. При комунікації важливо розуміти, на який вони хвилі і підлаштовуватися під це.

Розберемося з особливостями особистості дитини покоління Z

У численних дослідженнях, психологи виділяють такі характерні риси покоління Z:
— Спілкування за допомогою мемів і емоджі;
— Адаптація до швидко мінливого світу, перемикання між суміжними областями діяльності;
— Заохочення за успіхи, діти цього покоління звикли до постійного стимулювання і одночасного виконання декількох завдань;
— Гейміфікація — чи не єдина можливість завоювати увагу покоління Z;
— Спілкування за допомогою текстових повідомлень.

Покоління Z буде змушене постійно і дуже швидко вчитися, перемикатися між суміжними областями діяльності, тому вчителям варто заохочувати любов до навчання і розвивати «інженерне» мислення в учнів, щоб ті змогли адаптуватися до нових професій і галузей. Вже зараз можна дати навички, які допоможуть зорієнтуватися в стрімко мінливому світі.

Наприклад, вивчати теми не тільки за підручниками, але синтезувати інформацію з відео, подкастів.
Пріоритети дітей покоління Z більше схиляються ні до багатства і статусу, як у їхніх батьків, а до різноманітності життя і задоволенню.

У дітей покоління Z швидкодію, як у доброго комп’ютера, — значно вище, ніж у попередників. Ці діти є феноменальними темпатами, які розуміють оточуючих і милосердними, але при цьому вони — яскраві індивідуалісти.

А ще вони здатні вирішувати нерозв’язані завдання. Особливо в критичних умовах — в цейтноті.

Зараз діти живуть в просторі, явно перенасиченому інформацією.

Психологи підтверджують, що середній час концентрації на одному предметі у підлітків скоротилося до восьми секунд для того, щоб схопити максимум з того, що проноситься мимо них в інформаційному потоці, довше їм зосереджуватися на предметі складно. Адже стільки цікавого відбувається навколо-як за цим всім устежити? Їх можливості практично безмежні, а ось часу на все, що здається цікавим, не вистачає. Тому діти намагаються швидко оцінити інформацію і прийняти рішення про те, чи варто заглиблюватися в неї або ж переключитися а іншу.

Раніше вважалося нормальним робити щось, не розуміючи, навіщо. «Сказали — треба, значить, буду». Але діти покоління Z більше знають про світ і частіше задають питання.

Вони нічого не стануть робити, якщо вирішають, що в цьому немає.

При цьому вони впевнені в тому, що успіх може бути легким і швидким, в чому їх переконують численні історії про стрімке успіху. У лексиконі покоління Z практично не використовуються терміни «кар’єра» і «престижна робота», тому «гарувати» з ранку до вечора молоді люди не готові. У їх розумінні, робота повинна приносити задоволення і дохід, але не забирати багато часу. Шлях батьків їм здається рутинною і одноманітним, а стати щасливим можна тільки в разі, якщо знайдеш свій — труднощі означають те, що дорога обрана невірно.

Що потрібно враховувати?

На сьогоднішній день більше 90% того, що вчать діти в школі, на що витрачають свій час і сили, не актуальне ні на сьогоднішній день, ні в майбутньому. Час йде і життя змінюється. Ваші діти ще не виростуть, а багато хто з них ще школу не закінчать до того моменту, як вже зникнуть 12-15% звичайних, базових професій, які є зараз.

Футурологи ж говорять про те, що людина майбутнього повинен бути не стільки ерудованим, скільки інтелектуалом, тобто здатним знайти вірне рішення в потрібній ситуації. Адже якщо задуматися, то інформації надмірно багато і навіщо її запам’ятовувати, якщо вона доступна в будь-який момент? У той же час накопиченні знань побудована вся сучасна школа.

Людина майбутнього повинен бути здатний постійно вчиться і вчити інших, так ми представляємо найефективніший інструмент співпраці між людьми.

Чотири «К»

Для роботи, в тому числі з іншими людьми, вважають найвідоміші та авторитетні психологи, сучасним дітям в майбутньому знадобляться чотири компетенції: Комунікація, Кооперація, Креативність і Критичне мислення.

Відповідно до моделі Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), розрахованої до 2030 року, сучасні учні повинні освоїти три основні типи компетенцій на виході зі школи.
Це, в першу чергу, здатність до самостійних дій, вміння взаємодіяти з іншими людьми і володіти інструментами взаємодії.

Життя середньостатистичної людини безперервно ускладняється, і представникам покоління Z, як будь-якого іншого, повинні бути постійно готовими до дій в «складному світі». Світ змінюється надто швидко, і ідея про те, що в дитини можна раз і назавжди завантажити якусь картину світу, більше не працює.

Успішна особистість, формувати яку потрібно для майбутнього світу, повинна володіти декількома характеристиками: наприклад, множинної мотивацією, психологічною стійкістю, толерантністю до невизначеності, деяким інтересом до ризику, відкритістю до самопізнання і взаємодії з іншими. Крім того, самостійність — це ключова характеристика, яка дозволяє людині майбутнього зберігати інтерес, свою мотивацію до дії.

Таким чином, в даний час, батьки нового покоління повинні зрозуміти, які якості і здібності потрібно розвивати в своїх малюків вже зараз, щоб в майбутньому він міг йти в ногу з вимогами часу.

Оставить комментарий

Лічильник відвідувань
Создание сайтов